Zenit zaustavljen u Torinu
Real je bez problema nadigrao Bate Borisov

Drugi dan nove sezone Lige prvaka

Ruski Zenit, osvajač kupa UEFA i Super kupa zaustavljen je u pohodu na fudbalsku Evropu u Torinu od Juventusa (0:1). Najviše golova drugog dana nove sezone Lige prvaka postigli su igrači Lyona i Fiorentine, dok su mreže mirovale u Manchesteru i Glasgowu.

Odličnu utakmicu odigrali su Manchester i Villareal, a za potpun utisak nedostajali su samo golovi. Manchester je dominirao u većem toku meča, a najbolju priliku propustio je Tevez u 75. minutu. Imali su i gosti svoje šanse, a blizu golu bili su nakon krasne akcije koju je petom pokušao završiti Franco, no lopta je završila na stativi gola domaćina.
U drugom susretu Grupe „E“ takođe nije bilo golova. Celtic se ispromašivao protiv danskog Aalborga, no završilo je 0:0.

Bayern rutinski

Bayern je kao gost u Grupi „F“ savladao Steauu sa 1:0 golom Holanđanina van Buytena iz 15. minuta. Imali su i domaći svoje prilike, ali su se Bavarci znalački branili i odbranili.
Mnogo više neizvjesnosti ponudio je drugi susret. Fiorentina je kao gost protiv Lyona već nakon prvog poluvremena imala visoku prednost od dva gola, a oba puta srijelac je bio Gilardino. U nastavku su domaći krenuli na sve ili ništa, što im se isplatilo u 86. minutu kada je Beznema izjednačio na 2:2. Prethodno je Piqueonn u 73. minutu smanjio vodstvo italijanskog predstavnika. Naš Miralem Pjanić nije ulazio u igru.

Galas spasio Arsenal

U Grupi „G“ kijevski Dinamo bio je nadonak senzacije protiv Arsenala, ali su se gosti „izvukli“ u posljednjim minutama. Bangoura je u 64. minutu iz penala doveo Kijevljanje u vodstvo, dvije minute prije kraja izjednačio je Galas. U drugom meču Porto je nadigrao turski Fenerbahče sa 3:1. Poveli su „plavo-bijeli“ u ranoj fazi meča (Lisando u 10, Lucho u 13), a gosti su smanjili u 29. preko Guize. Taj rezultat bio je do 93. minuta kada je Lino postavio konačan rezultat (3:1).

Igrao Salihamidžić

Konačno, u Grupi „H“ Juventus je „spustio na zemlju“ ruski Zenit. Stara dama slavila je sa 1:0 golom Del Piera iz 76. minuta. Hasan Salihamidžić igrao je od 32. minuta umjesto povrijeđenog Camoranezia. Rutinski trijumf ostvario je i Real Madrid protiv BATE Borisova. Sergio Ramos (11) i van Nistelrooy (57) zapečatili su sudbinu novajlije u eliti.