Zmajevi ponovo slavili, Gošk poražen
Slavlje igrača Zvijezde

Da ova liga i nije tako strašna dokazuje ekipa Zvijezde iz Gradačca koja unatoč svim poteškoćama uspijeva "punog plijena" napuštati gostujuće stadione.

Nova žrtva danas bila je ekipa Budućnosti jer je Zvijezda slavila sa 0:1. Već oko 15:00 sati ispred stadiona u Banovićima su se skupljali fanovi Zvijezde tzv. "Red Dragonsi". Do samog početka utakmice skupilo ih se par stotina...

- Utakmica je otvorena sa po par prilika na obije strane, gosti iz Gradačca su imali nešto više od igre, no radost na lica Gradačačana donio je Smajlović tek u 25. minuti. Bila je to greška domaće odbrane a brzonogi "Smaja" je to iskoristio i donio prednost svom timu. Do kraja poluvremena bilo je dosta prilika na obije strane, izdvajamo odlične intervencije golmana Karića nakon slobodnih uderaca koje su izveli igrači Budućnosti.
Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:1, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat.
Trener gostiju nije mogao računati na Bešliju koji je bio povrijeđen. Do kraja se rezultat nije mijenjao a u igru kod "Zmajeva" ušli su još i Dragan Matić (Damir Smajlović), Nermin Huseinbašić (Srđan Savić) te Anel Pjanić (Zoran Brković)...

Najviše zasluge pripadaju golmanu gostiju Kariću, ali isto tako i vjernim "Red Dragonsima" koji su svih 90 minuta bodrili svoj klub.

Šlag na kraju torte za ekipu Zvijezde bila je vijest da je Gošk poražen u Doglodima. Sašk je slavio sa 1:0 i tako Gabeljane još više udaljio od mjesta koje vodi u Premijer Ligu.

U Bugojnu su igrači Iskre deklasirali Radnički sa 5:0, Rudar je porazio Gradinu sa 3:0, u Konjicu je Igman bio bolji od Kreševa (4:1) a Troglav od Drinovaca (2:0). Bosna je slavila protiv Ozrena sa minimalnih 1:0.

Sve je jasnije da će novi Premijerligaš biti momčad Zvijezde iz Gradačca, to su i zaslužili nakon niza od 9 pobjeda u posljednih 9 utakmica.

Rezultati 22. kola
Budućnost - Zvijezda 0:1, SAŠK Napredak - GOŠK 1:0, Igman - Kreševo 4:1,
Iskra - Radnički 5:1, Troglav - Drinovci 2:0, Rudar - Gradina 3:0, Bosna - Ozren 1:0. U nedjelju igraju Brotnjo - Bratstvo.