Zmajevima skresana krila

Samo Medunjanin pogodio

Adnan Beganović

U vikendu iza nas širom Evrope igrane su prvenstvene utakmice, a naši internacionalci i nisu se baš proslavili.

Kenan Hasagić: Buyuksehirspor je bio bolji od Galatasaraya (3:1), a naš reprezentativni golman nije bio u zapisniku.

Asmir Begović: Stoke City će večeras igrati utakmicu 28. kola, a protivnik momčadi našeg reprezentativca je West Bromwich.

Ibrahim Šehić:
Željezničar rezultatom 3:0 savladao Olimpic, a naš reprezentativac sasvim solidno odradio svoj posao.

Safet Nadarević: Eskisehirspor je poražen na gostovanju kod Gaziantepa, a stoper našeg nacionalnog tima Safet Nadarević u igru ušao u 72. minuti.

Emir Spahić:
Montpellier remizirao na gostovanju kod Sochauxa (0:0), a kapiten Zmajeva je u 62. minuti isključen iz igre.

Boris Pandža:
Mechelen potopljen na gostovanju kod Standarda (3:0). Pandža odigrao svih 90 minuta, ali se uklopio u sivilo svoje momčadi.

Adnan Mravac: Westerlo ovog vikenda nije igrao.

Sanel Jahić: AEK slavio na gostovanju kod Ergotelisa, no Jahić zbog povrede nije igrao.

Mensur Mujdža:
Freiburg poražen od Kolna (1:0), a naš reprezentativac na terenu proveo 90 minuta i u 66. zaradio javnu opomenu.

Muhamed Bešić: HSV i Kaiserslautern podijelili bodove (1:1), a mladi bh. reprezentativac opet nije bio u zapisniku.

Senad Lulić: Young Boys rezultatom 3:2 savladao Xamax, Lulić na terenu bio do 78. minute.

Muhamed Subašić: Olimpic potopljen na grbavici, Subašić bez nekog konkretnijeg učinka.

Ognjen Vranješ: Rusko prvenstvo još uvijek nije počelo.

Elvir Rahimić: Rusko prvenstvo još uvijek nije počelo.

Haris Medunjanin: Maccabi slavio na gostovanju kod Hapoel Ashkelona, a Medunjanin u 69. minuti postigao pogodak.

Senijad Ibričić: Rusko prvenstvo još uvijek nije počelo.

Zvjezdan Misimović: Galatasaray ponovo poražen, veznjak našeg nacionalnog tima nije igrao, a po svemu sudeći preselit će u Rusiju, tačnije u Dinamo iz Moskve.

Semir Štilić: Lech s minimalnih 1:0 savladao Widzew, a Štilić nije bio u kombinacijama za ovu utakmicu.

Sejad Salihović: Hoffenhaim pred svojim navijačima poražen od Mainza (2:1), a Salihović na terenu proveo 90 minuta.

Miralem Pjanić:
Lyon i Lille podijelili bodove, a naš veznjak opet utakmicu gledao sa klupe za rezervne igrače. S obzirom da ga trener sve više ignoriše stiče se dojam da je Pjaniću najbolja solucija odlzak iz Lyona na kraju sezone.

Vedad Ibišević: U porazu Hoffenheima od Mainza bh. napadač bez učinka. Igru napustio u 65. minuti.

Edin Džeko: City remizirao sa Fulhamom. Dijamant u igri proveo 60 minuta, no još uvijek čeka ligaški pogodak.

Zlatan Muslimović: PAOK šokiran od Kavale (0:2), Muslimoviću 90 minuta.

Ermin Zec: Genclerbirligi slavio u gostima kod Ankaragucua (4:2), a Zec bio na klupi za rezervne igrače.