Priča koju malo ko zna

Znate li u koji klub je Ibra trebao preći 2002. godine?

Endin Čaušević

Zlatan Ibrahimović je ovog ljeta odlučio da napusti PSG i da se na zalasku karijere okuša u engleskoj Premier ligi.

Poznato je da je švedski napadač u svojoj bogatoj karijeri u nekoliko navrata umalo završio u Engleskoj, ali mu do ovoga ljeta nije bilo suđeno da se okuša u najboljoj ligi na svijetu. Engelski mediji danas su objavili zanimljivu priču o tome kako je Ibra 2002. godine bio na korak od Premiershipa.

Naime, Ibrahimović je tada nosio dres Ajaxa i svojim sjajnim igrama privukao je interes nekoliko evropskih klubova. Među njima bio je i engleski Sunderland koji je bio najbliži da dovede Zlatana.

"Pričali smo sa čelnicima Ajaxa koji su nam poručili da ne žele prodati Ibrahimovića. Onda smo ponudili tri miliona funti nakon čega su počeli pregovarati. Tražili su od nas pet miliona funti i šef mi je rekao da to ispoštujem. Međutim, ja nisam smatrao da je to prava cijena. Na kraju smo soveli Tore Andrea Floa i Marcusa Stewarta. Najveća greška u mom životu", rekao je tadašnji čovjek za transfere Sunderlanda, Mark Blackbourne.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi