Zvijezda i Sarajevo podijelili bodove
Tosunović pogađa mrežu Hamzića...

Premijer liga BiH, 9. kolo

U Gradačcu su, u okviru 9. kola Premijer lige BiH, snage odmjerili Zvijezda i Sarajevo, a susret je na kraju okončan podjelom bodova (1:1).

Sarajevo je u Gradačcu pružilo sjajnu partiju, te je pravo čudo kako je Zvijezda uspjela osvojiti jedan bod u današnjem meču. Ova utakmica započela je skandiniranjem imena Vedrana Puljića, navijača Sarajeva koji je prije godinu dana ubijen u Širokom Brijegu.

Domaći su prvi imali priliku, kada je Nikićev udarac zaustavio gostujući golman Dino Hamzić. Zvijezdin golman Emir Hadžiđulbić je uspio odbraniti udarac Džakmića sredinom prvog dijela. Nekoliko minuta kasnije, Torlak je uposlio Hamzagića, no lopta ni ovaj put nije odsjela iza leđa nekadašnjeg golmana mostarskog Veleža.

Ni Kojaševićev udarac nije bio nesavladiv.

U jeku napada gostiju, domaći dolaze do pogotka. Nuhanović je dodao do Vidovića, ovaj centrirao s  desne strane, a Damir Tosunović sa nekih sedam-osam metara matira Hamzića.

Bordo tim ubacuje u brzinu više nakon što je sudija Semir Kaplan označio početak drugog dijela.

Uspjeli su gosti u 57. minuti izjednačiti preko Alena Avdića koji je pogodio nakon ubačaja Hamzagića iz ugla.

Domaći do novog vodstva pokušavaju doći i preko kapitena Hamzića, no njegov udarac odlazi malo pored gola Dine Hamzića.

Avdić je u 76. Minuti pogodio stativu, a najbolju šansu propustio je Jahović kada je sa par metara promašio potpuno prazan gol Zvijezde.

Zvijezda - Sarajevo   1:1

Stadion Banja Ilidža. Žuti kartoni: Tosunović, Hamzić, Nezić, Huseinbašić (Zvijezda), Torlak, Ihtijarević, Avdić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 - Tosunović (41), 1:1 - Avdić (57).

ZVIJEZDA: Hadžiđulbić, Nezić, Vidović (55. Huseinbašić), Nuhanović (od 87. Omeragić), Tosunović, Vasiljević, Jusić, Moranjkić, Nikić (od 71. Husić), Delić, Hamzić. Trener: Zoran Ćurguz.

SARAJEVO: Hamzić, Džakmić, Torlak, Arsenijević, Muharemović, Gutić, Ihtijarević, Hamzagić (od 70. Čampara), Kojašević, Avdić, Jahović (od 89. Pliska). Trener: Mirza Varešanović.
Sudija: Semir Kaplan (Stolac).

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: