Misimović izabrao idealnih 11 s kojima je igrao u karijeri, napravio neočekivan potez za napad

Zanimljiv izbor

Misimović izabrao idealnih 11 s kojima je igrao u karijeri, napravio neočekivan potez za napad

Endin Čaušević

Legendarni reprezentativac Bosne i Hercegovine, Zvjezdan Misimović, izabrao je najbolji sastav od igrača s kojima je imao priliku igrati u svojoj bogatoj karijeri. Ono što je mnogima zanimljivo jeste da je svoje mjesto u Misimovićevih idealnih 11 našao tek jedan fudbaler iz BiH ne računajući Misketa.

Misimović je najbolje dane svoje igračke karijere proveo u Njemačkoj, a na vrhuncu je bio u dresu Wolfsburga i bio je važan dio ekipe koja je 2009. godine osvojila titulu prvaka.

Vukovi su tada bili jedna od najljepših priča u Evropi jer niko nije očekivao da mogu postati prvaci. Pored Misimovića tada su Wolfsburg predvodili još Edin Džeko i Grafite koji su bili noćna mora za odbrane protivničkih ekipa.

Pored toga Misimović je u karijeri igrao još za Bayern u kojem je ponikao, pa zatim za Bochum, Nurnberg, Galatasaray, Dinamo Moskva, GZ Renhe i BJ Renhe u kojem je početkom 2017. godine završio karijeru.

Naravno, ogroman trag Misimović je ostavio i u dresu reprezentacije BiH za koju je debitovao početkom 2004. godine, te je za Zmajeve upisao 84 zvanična nastupa i dao je 25 golova.

Misimović je gostovao u jednoj emisiji u kojoj je, između ostalog, pričao o svojoj karijeri i čak je napravio idealnih 11 od igrača s kojima je imao priliku da igra.

Oglasi

Zanimljivo da se u toj ekipi našao samo jedan bh. fudbaler ne računajući Misimovića, a očekivano najviše mjesta dobili su igrači s kojima je legendarni veznjak nastupao u Bayernu i Wolfsburgu.

Na gol je Misimović stavio Olivera Kahna, a u defanzivu je izabrao Bixentea Lizarazua, Andreu Barzaglija, Ricarda Costu i Willyja Sagnola.

Kada je vezni red u pitanju pored Misimovića tu su se još našli Mehmet Scholl, Arda Turan i Josue.

Oglasi

Što se napada tiče mjesto je očekivano dobio Edin Džeko za kojeg je Misimović kroz šalu rekao: "Netalentovani Edin Džeko". Pored Džeke mnogi si očekivali da će dodati Grafitea, ali to se nije desilo.

Misimović je odlučio da u napad stavi i Kevina Kuranyija s kojim je imao priliku da igra u moskovskom Dinamu.

@rsb.rtrs

Zvjezdan Misimovic - idealan tim igraca s kojima je igrao #radiosportbox #zvjezdanmisimovic #fudbal #fkborac #radiorepublikesrpske #fyp

♬ original sound - Радио Републике Српске
Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

Trenutno Misimović radi u banjalučkom Borcu gdje je nedavno izabran za novog predsjednika ovog kluba.

Misimović je u Borac stigao krajem prošle godine na funkciju tehničkog direktora, a samo šest mjeseci kasnij izabran je za predsjednika.

Top Komentari

dino.rahman
Pjanica izostavio ?
2 0
BosanskaSwedska
Vucica zaboravio i lez bez brnabicku
1 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije