Amerikancima bronza na SP u hokeju

Savladali Kanadu

Hokejaši SAD-a osvojili su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u hokeju.

Amerikanci su u borbi za medalju pobijedili velikog rivala Kanadu sa 4:1, te su došli do bronze.

Prva trećina završila je bez golova, da bi u sedmoj minuti drugog perioda Amerikanci preko Kridera došli do prednosti od 1:0.

Međutim, Kanada uzvraća i golom Vlašića u 19. minuti dolazi do izjednačenja rezultata na 1:1.

Igra Kanade se potpuno raspala u trećoj trećini. Amerikanci su iskoristili svaku grešku protivnika i prazan gol kojeg su koristili, te su golovima Bonina, Leeja i Kreidera završili posao u ovom meču za konačnih 4:1.