Branković osvojio bronzu na Balkanskom prvenstvu u Izmitu

Zapažen nastup Kerima Balića

A. Haznadarević

Edin Branković i Kerim Balić, reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju na kratke staze, ostvarili su zapažene rezulatate na Balkanskom prvenstvu (Balkan Short Track Championship) koje je održano od 5. do 7. aprila u Izmitu.

Branković je u utrci na 1.500 m osvojio bronzanu medalju, dok je Balić na 1.000 m zauzeo sedmo mjesto.

Vrijedno je istaći da je Balić na 500 i 1.000 m popravio lične rekorde.

Reprezentativci BiH nastupili su i u muškoj štafeti (s predstavnicima Turske i Hrvatske) gdje su osvojili treće mjesto, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova BiH.