Flyersi poput Dallasa

NHL doigravanje

Baš kao i u finalu Zapada gdje je Dallas dobio jedan meč protiv Detroita, i na Istoku je davljenik za trenutak uhvatio slamku spasa. Philadelphia je savladala Pittsburg sa 4:2 i smanjila vodstvo u seriji na 3:1.

Domaći su poveli već u 9. minutu preko Joffreya Lupula. Rani gol kao da je šokirao „pingvine“ pa su Flyersi do kraja prvog perioda postigli još dva. Prvo je zabio Daniel Briere, a nešto kasnije Jeff Carter. Gosti su u drugom dijelu pokušali smanjiti, ali nisu uspjeli sve do početka treće četvrtine kada je Jordan Staal ubacio pak za 3:1. Desetak minuta kasnije Staal je matirao Birona i očekivao se veliki pritisak Pittsburga. No, sve dileme oko pobjednika razriješio je Lupul svojim drugim golom.

Osim pobjede, dobra vijest za Flyerse je da će za naredni susret u Pittsburgu biti spreman njihov najbolji bek Kimmo Timonen.