Olimpija u Zetri lovi prvu pobjedu protiv Villacha

Predsjednik Mion i menadžer Sekelj ponovo u Sarajevu

Olimpija u Zetri lovi prvu pobjedu protiv Villacha

Nakon utakmica koje su igrane na Šalati, pulskoj Areni, stadionu pod Bežigradom, Wörthersee stadionu u Klagenfurtu, EBEL liga dolazi u Sarajevo.  Po prvi put se utakmice ove lige igraju van zemalja iz kojih ekipe dolaze.

Prvu večeras igraju Olimpija Ljubljana i VSV Villach, ekipe sa iskustvom igranja finala i osvajanja naslova. Ovo je četvrti ovosezonski duel ove dvije ekipe o sva tri su dosadašnja otišla na stranu ekipe iz Villacha.

Ivo Jan je za vrijeme Olimpijade 1984. godine imao deset godina, danas sa nestrpljenjem čeka utakmicu na istom mjestu

" Igrati negdje gdje nikada do sada niste igrali, to je posebno iskustvo. Ono što je sigurno nas očekuju teške utakmice jer igramo protiv velikih rivala, ekipa koje stižu iz Koruške. Moji igrači će dati sve od sebe, a već ranije smo ove sezone pokazali da možemo pobjediti bilo koju ekipu. Nažalost, isto tako smo vidjeli da možemo izgubiti od bilo koga" naglasio je trener Jan koji ne računa na Nicka Rossa, Judda Blackwatera i Igora Cveteka.

Sa druge strane trener ekipa Villacha je Finac Hannu Järvenpää koji je četiri sezone radio u Olimpiji, ali nije igrao za Finsku na ZOI 1984. godine.

" Nije me bilo u reprezentaciji tada, ali evo sada sam tu, nekih 30 godina kasnije" kaže Järvenpää. Za razliku od trenera generalni menadžer Olimpije i direktor Villacha su igrali na Olimpijadi 1984.godine. Predsjednik Villacha Giuseppe Mion je nosio dres reprezentacije Austrije u Zetri 1984. godine, Matjaž Sekelj selekcije Jugoslavije.

" To je bilo nezaboravno iskustvo za mene, veselim se povratku" kaže kratko Mion.

" Imam veoma lijepa sjećanja na Sarajevo i s puno emocija iščekujem ove mečeve. Nadam se dobroj posjeti publike i vjerujem da će svi uživati" dodao je Sekelj, koji je prije dva dana doputovao u glavni grad BiH kako bi prisustvovao završetku priprema za hokejaški spektakl.

Što se tiče igračkog kadra. Olimpija ove sezone nije uspjela okupiti previše stranaca, uglavnom je ekipa sastavljena od mladih slovenačkih igrača. Od inostranih igrača vrijedi izdvojiti Nicholasa Rossa, Kennetha Macaulaya, golmana Jerryja Kuhna, a tu su još Alexander Berry, Scott Howes, Jeff Ulmer i Pascal Morency.  I Austrijanci imaju golmana iz SAD, Jeana Philippea Lamoreuxa, zatim defanzivce Hothama i Jerretta , te Dereka Ryana, Johna Hughesa, Michaela Forneya.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.