Omeragić osvojio srebrnu medalju

Tarik Omeragić, takmičar Klizačko koturaljskog kluba Bosna, osvojio je drugo mjesto na Czech Openu u Benatky nad Jizerom u Češkoj Republici, finalnom šestom takmičenju "Danubia" serije u brzom klizanju u sezoni 2010./2011.

Pored srebrene medalje Omeragić je osvojio i bronzani pehar za ukupni plasman u "Danubia" seriji.

U toku takmičenja bh. klizač je zauzeo drugo mjesto na 1.000 metara, treće mjesto na 500 i drugo mjesto na 777 metara. Ujedno je oborio lične rekorde na 777 i 500 metara, saopćeno je iz KKK Bosna.

Na takmičenju je nastupio 141 klizač iz 15 zemalja istočne i centralne Evrope.