Philadelphia i San Jose u polufinalu
Roenick- dva gola u tri minute

M. Maksimović
Teme:

Philadelphia i San Jose su izborili plasman u polufinale play offa.Flyersi nakon sedam utakmica eliminisali Washington, a San Jose ekipu Calgarya...

Flyersi su polufinale izborili pobjedom u Verizon Centru nakon produžetka 3:2. U prvoj trećini gol Nicklasa Backstroma za vodstvo Washingtona je poništio Scottie Upshall. U drugoj trećini Sami Kapanen je doveo u vodstvo Philadelphiu, a na 2:2 je izjednačio Alexander Ovechkin. Gol odluke je postigao Joffrey Lupul nakon šest minuta i šest sekundi igre u produžetku. Golman Philadelphie, Martin Biron je imao 39 odbrana, Cristobal Huet je na drugoj strani imao osam odbrana manje.
Philadelphia će u polufinalu Istočne konferencije igrati protiv Montreal Canadiansa.

San Jose Sharksi će na megdan Dallas Starsima u polufinalu Zapadne konferencije. U sedmoj utakmici Sharksi su savladali Calgary 5:3. Iskusni Jeremy Roenick je u drugoj dionici zabio dva gola u tri minute, Joe Pavelski i Devin Setoguchi su bili strijelci u tom periodu koji su Sharksi dobili 4:1.
Miikka Kiprusoff golman Calgarya je bio neprepoznatljiv, zamijenio ga je Curtis Joseph, ali je već tada bilo prekasno.Ipak su Sharksi bili bolji u ovoj utakmici, omjer udaraca 41:22 u korist San Josea dovoljno govori.