Pitsburgh dobio Penguinse i poveo sa 2:0

Veliko finale Stanley kupa

D. Rakanović

Hokejaši Pitsburgha na svom terenu pobijedili su Nashville sa 4:1 i poveli sa 2:0 u velikom finalu NHL lige.

Penguinsi su meč odlučili furioznim otvaranjem posljednje trećine kada su u prva tri minuta postigli tri pogotka.

Nasvhille je sjajno otvorio utakmicu i došao do vodstva pogotkom Aberga u 13. minuti prvog perioda. Međutim, samo tri minuta kasnije izjednačio je Guentzel.

Penguinsi rješavaju pitanje pobjednika u prva tri minuta posljednje trećine kada postižu tri pogotka. Prvo je Guentzel pogodio za vodstvo Pitsburgha već u 11. sekundi treće trećine, da bi Wilson povećao na 3:1 tri minuta kasnije, a samo 15 sekundi kasnije Malkin je postavio konačan rezultat.

Treći duel ove dvoije ekipe na rasporedu je 4. juna u 2 sata po srednjoevropskom vremenu, a domaćin će biti Nashville.