Pittsburg ponovo bez gola

NHL, finale

Iako su najavljivali bar jedan trijumf u prve dvije utakmice finala NHl lige Pittsburgh Penguinsi se u svoju arenu vraćaju sa deficitom. Detroit je dobio i drugu utakmicu, ovaj put sa 3:0 i poveo u finalnoj seriji sa velikih 2:0.

Za razliku od prvog meča kada su pitanje pobjednika riješili u drugoj trećini, sinoć su to Red Wingsi uradili već na startu. Tačnije, prvi period riješio je dileme oko konačnog ishoda jer je na semaforu stajalo 2:0. Već u šestoj minutu Brad Stuart pogodio je za 1:0, a pet minuta kasnije Tomas Holmstrom udvostručio je vodstvo.
Koliko je odbrana domaćina djelovala čvrsto i sigurno pokazuje podatak da su “pingvini” prvi put na gol domaćina šutirali u 12. minutu.
Konačan rezultat od 3:0 postavio je Valtteri Filppula, polovinom posljednje trećine. Pored činjenice da sada moraju kod kuće dobiti dva meča igrači Pittsburga moraće i na ledu Detroita početi zabijati jer je to jedini način da se domognu Stanley kupa.