Starsi izbacili Duckse
Zasluženo slavlje Starsa

M. Maksimović

Aktuelni prvaci hokejaši Anaheim Ducksa neće obraniti naslov osvojen prošle godine. U šestoj utakmici dvoboja protiv Dallasa,u American Airlines Centru Ducksi su poraženi 1:4...

Ducksi su do do 41 minute vodili 1:0, kada je Stephane Robidas zabio za 1:1 u trenutku kada su Ducksi imali igrača manje. Samo minutu kasnije Stu Barnes postićže gol za 2:1, a Loui Eriksson svoj treći u play offu dvije i pol minute prije kraja, za konačni kraj prvaka. Prolaz Dallasa prvi puta nakon pet godina u drugi krug play offa ovjerio je iskusni Mike Moadano četiri sekunde prije kraja, u trenutku dok su Ducksi a igrali sa igračem manje, te bez golmana Jean-Sebastien Giguere koji je bio povučen. Omjer udaraca 26-18 u korist Dallasa najbolje opisuje situaciju na ledu.

Veliki favoriti Detroit Red Wingsi su prošli dalje nakon šest utakmica protiv Nashvillea. U šestoj utakmici Red Wingsi su slavili 3:0, a tok utakmice je promijenio prvi gol koji je postigao Nicklas Lidstrom u 34. minuti. Lidstrom je šutirao sa svoje polovine, golman Nashville, Dan Ellis je nespretno intervenisao, pa je pak završio iza njegovih leđa. U trećoj dionici Jiri Hudler je završio jednu lijepu akciju za 2:0, a konačan rezultat je postavio Brian Rafalski pet sekundi prije kraja utakmice,
nakon što je pogodio u praznu mrežu.Chris Osgood je na golu Detroita ostvario shutout sa svih 20 odbrana. Golman Nashvillea Dan Ellis se i pored velikih 40 odbrana može iskupiti za propust kod prvog gola.

Calgary i San Jose će igrati sedmu utakmicu. Miikka Kiprusoff je bio raspoložen na golu Calgarya, sa 21 odbranom ostvario je shutout,dok je Evgeni Nabokov upisao 23 odbrane. Strijelci za pobjedu Calgarya su bili Owen Nolan nakon 11 i pol minuta u prvoj trećini, dok je Daymond Langkow gol zabio 57 sekundi prije kraja druge trećine.