Finci u polufinalu

Švedska na Kanadu, Rusija na Finsku

M. Maksimović

Reprezentacije Rusije, Finske, Kanade i Švedske plasirale su se u polufinale SP u hokeju na ledu, koje se održava u Kanadi...

Švedska je prva izborila polufinale savladavši Češku nakon produžetka 3:2. Nakon prve trećine nije bilo golova, nakon druge je bilo 1:1, Patric Hornqvist sa jedne i Tomas Rolinek sa druge strane su bili strijelci. U 53. minuti, Radim Vrbata je izborio penal, koji je pretvorio u vodstvo Češke, ali su Šveđani brzo uzvratili. Marcus Nilson je zabio 3:38 prije kraja za produžetke. Junak utakmice je na kraju bio Mattias Weinhandl, koji je iz vrlo teške situacije zabio pobjedonosni gol nakon 3:15 igre u produžetku.

U polufinalu će Švedska igrati protiv Kanade koja je pobjedila Norvešku 8:2. Norvežani su se držali nekih 30 minuta, do tog trenutka je rezultat bio 2:2.Nakon toga domaćini ubacuju u veću brzinu. Tri gola za Kanađane postigao je Derek Roy, dva je dodao Rick Nash, dok su se po jednom u strijelce upisali Dany Heatley i Ryan Getzlaf.

U drugom polufinalu igraju Rusija i Finska. RUsi nisu imali problema protiv Švicarske. Semin, Afinogenov i Zaripov su bil strijelci u prvoj trećini. U nastavku utakmice Fedorov, Afinogenov još jednom i Ovechkin završavaju priču.

Rusi će imati priliku revanširati se Fincima, koji su ih izbacili u polufinalu prošlogodišnjeg SP-a.
Finci su još jednom pobjedili Amerikance, ali ovaj put nisu gibili 0:2, već su vodili 2:0. Finska je povela golom Tuoma Ruutua nakon brze akcije u 11.minuti. Jannea Niskale je povesio u 26. minuti na 2:0 i taj rezultat je na semaforu stajao sve do 4 minute i 16 sekundi prije kraja.Tada Amerikanci u 37 sekundi postižu dva gola, strijelci su bili Phil Kessel i Drew Stafford. Utakmica je otišla u produžetak, Sami Lepisto je postigao gol nakon četiri minute igre za pobjedu Finske 3:2