Borac bez milosti protiv Gruda

U posljednjem susretu 4. kola košarkaške Lige 13 Borac Nektar je dočekao Grude u susjednom Aleksandrovcu i pred nekih stotinjak gledalaca potpuno ih razmontirao.

Već tokom druge četvrtine koju su Banjalučani dobili 30:12 mogao se nagovijestiti konačan ishod utakmice, a ni drugo poluvrijeme nije donijelo ništa lijepo za goste iz Hercegovine koji su igrali bez povrijeđenog Gligore.

Do kraja rezultatska prednost konstatno se povećavala pa je konačan rezultat 109:67 realan pokazatelj snaga na terenu.

Borac Nektar – Grude 109:67
26:22, 30:12, 31:15, 22:18

ALEKSANDROVAC - Dvorana "Nenad Baštinac", Gledalaca: 100, Sudije: Šobot, Križanac, Kajan.
Borac Nektar: Vučić 3, Janjušević 16, Puljko 12, Peterkin 14, Mladenović 4, Milekić 2, Đurasović 10, Richardson 18, Pavlović 2, Milinović 19, Garma 19, Josipović. Trener: Miloš Pejić.
Grude: Lovrić 8, Vranješ 2, Đulabić, Žitko 6, Alujević 7, Gligora, Jelčić 4, Kovačević 6, Čular 12, Mikulić 3, Šakota 12, Srzić 7. Trener: Predrag Mikulić.
Kod domaćih bolji od ostalih bili su Richardson sa 18 poena, 8 asistencija i samo jednim promašajem (5/5 za dva, 2/3 za tri i 2/2 za jedan) za samo 22 minuta koliko je proveo u igri, te Joško Garma sa 19 ubačenih poena.

Vrijedi napomenuti i to da su “Pivari” svoju utakmicu igrali u Aleksandrovcu jer se u dvorani Borik održava Svjetsko prvenstvo u kuglanju.