Bosna bez pobjede u Beogradu
Emir Zimić, 5. bloker NLB lige

NLB liga, 7. kolo

Sarajevska Bosna propustia je još jednu priliku da ostvari pobjedu u beogradskom “Pioniru”. Bolji od bh. predstavnika u Jadranskoj ligi bili su igrači Crvene zvezde koji su zasluženo slavili rezultatom 100:87.

Međutim, navijači bordo tima mogu biti zadovoljni izdanjem svojih ljubimaca koji su se sa gostovanja kod crveno-belih znali vratiti i sa mnogo većim minusom. Ovaj put, “Studenti” se do poljednje minute nisu željeli predati, ali nije se moglo protiv objektivno jačeg protivnika.

Susret počinje zakucavanjem Zimića na asistenciju Đorđevića čime je nagovješten arsenal koji je Vukoičić pripremio za crveno-bele. Tandem Đorđević-Zimić funkcionisao je sjajno sve do 32. minute kada play “Studenata” zbog 5. prekršaja napušta igru.

U prvih deset minuta igre Bosna je bila bolji tim na parketu, pa je prva četvrtina okončana rezultatom 22:28 uz 11 poena Ivanovića i čak 13 Ikonića.

Teško bez Ikonića u 3. četvrtini

Druga četvrtina bila je i ključna za dalji tok susreta. Najefikasniji igrači Bosne, Ivanović i Ikonić sjedaju na klupu, a njihove zamjene nisu mogle adekvatno odgovoriti zadacima, pa bordo tim svoje prve poene postiže tek nakon 4 minute posta u kojima se prednost potpuno istopila. Do kraja poluvremena domaći su postigli čak 30 poena i na veliki odmor se odlazi kod 52:42, tj. uz zaostatak koji će se do kraja susreta pokazati nedostižnim.

Imali su igrači Bosne svoju priliku i početkom drugog poluvremena kad podižu nivo igre i sustižu domaćina (61:60), ali uz visoku cijenu. U žaru borbe, najbolji igrač Bosne, Goran Ikonić zaradio je 4 lične greške i već u 22. minuti sjeo na klupu da bi ušao tek u posljednjj četvrtini.

KK C. zvezda – KK Bosna 100:87
(22:28, 30:14, 27:24, 21:21)

BEOGRAD – Dvorana Pionir. Gledalaca: 2500. Sudije: Tomislav Hordov (CRO), Alfred Jovović (CRO), Dubravko Muhvić (CRO). Pet ličnih grešaka: Đorđević (Bosna), Dragičević (C. zvezda)
Crvena zvezda:
Kešelj 10, M. Milošević 14, Štimac 9, Marinović 12, Bjelica 12, Roberts, S. Milošević 5, Owens 9, Sepa, Dragičević 12, Bakić 6, Kikanović 11. Trener: Svetislav Pešić.
Bosna ASA BHT: Pašalić 5, Ivanović 22, Ikonić 25, Burrell 10, Zimić 13, Đurasović, Suljagić, Šehović 2, Đorđević 8, Vučurović 2. Trener: Vlada Vukoičić.
Kapiten Bosne bio je i najbolji strijelac susreta sa 25 poena u isto toliko minuta provedenih u igri, u čak 6 trojki (6/9) i 2 asistencije. Dobru podršku pod košem pružio mu je Ivanović koji je ubacio 22 poena, a vrijedi istaknuti i 8 asistencija Đorđevića, kao i 4 “banane” Zimića koji je uz 13 poena, 7 skokova, 3 asistencije i 4 ukradene lopte ponio epitet MVP-a susreta.

Zvezda je odigrala utakmicu na visokom nivou uz pravu timsku igru, pa je čak šest igrača bilo dvocifreno na isteku susreta. Bh. reprezetnativac Milan Milošević bio je prvo ime svoje ekipe sa 14 poena i 5 skokova, dok je Kikanović dodao 11, Dragičević, Marinović i Bjelica po 12, a Kešelj 10 uz 8 skokova.

Svoj slijedeći susret Bosna igra naredne subote protiv Euroligaša Union Olimpije.

Zaprati KK Bosna Royal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: