Bosna Royal teško poražena u Mrkonjić Gradu

Novi poraz Sarajlija

Košarkaši Bosna Royala teško su poraženi u Mrkonjić Gradu protiv ekipe Mladosti.

Mladost je na svom parketu nadigrala goste iz Sarajeva, te je slavila s ubjedljivim rezultatom 84:63. Dobro su se Sarajlije držale prvu dionicu, koju su dobili sa 17:16.

Međutim, u drugih 10 minuta su bili očajni, pa je Mladost na odmor otišla sa vodstvom 44:36.

Zaostatak Bosna Royala ostao je isti i poslije treće četvrtine, a u posljednjoj su gosti doživjeli pravi debakl.

Bosni je ovo 10. poraz u 13 utakmica, dok je Mladost upisala šest pobjeda. Ekipu Mladosti predvodio je Knežević sa 19 poena i 10 skokova, dok je Svilar ubacio 15. Na drugoj strani Watson je ubacio 15 poena, a Rešidović jedan poen manje.