Bosna sigurna u Skenderiji

U današnjem susretu 11. kola Centotrans lige BiH, u Sarajevu, ekipa Bosne ASA BHT je bez problema došla do pobjede nad, ostavkom trenera, očigledno demoralisanim komšijama iz Istočnog Sarajeva. Rezultat 100:67.

Slavija je u Skenderiju došla bez trenera Gorana Šehovca koji je sinoć podnio ostavku pa je njegovu ulogu na terenu preuzeo Aco Damjanovic kao najstariji igrač. Igrači su za otkaz saznali tek danas na putu prema Skenderiji što se itekako odrazilo na igru.

_MG_7837-230x300Prva četvrtina utakmice u potpunosti je pripala Bosni (27:15). Studenti su nametnuli gostima svoj ritam igre, a pod košem nezaustavljiv je bio Rahimić Dženan sa 12 postignutih poena (šut 6/8). Udvajanje na Rahimiću dobro su iskoristili Ikonić i Jefferson, te su domaći stekli solidnu rezultatsku prednost nakon prvih deset minuta igre.

Međutim, druga četvrtina donijela je potpuno drugu sliku na parketu. Slaviji je krenuo šut, a zaigrali su i dosta agresivniju odbranu. Centarski par Bosne, Williams i Hajrić limitiran je na ukupni šut iz igre 4/12 ( 33%). Uslijed toga Slavija je uspjela smanjiti prednost domaćih, te je rezultat na kraju prve polovine bio 47:39.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini koju je Bosna riješila u svoju korist sa 11 poena razlike (27:16). Demoralisani košarkaši Slavije praktično su „nestali“ sa parketa u drugom poluvremenu, dok je Studente krenuo i šut sa distance u čemu su prednjačili Ikonić Goran i Pašalić Muhamed.

Sarajevska publika imala je priliku vidjeti i ono što je rijetkost, a to su dvije trojke Lancea Williamsa. Williams je susret završio sa 21 poenom, a najefikasniji u redovima Bosne bio je Rahimić sa 23 postignuta poena. Vrijedi izdvojiti i Edina Bavčića koji je ostvario double double učinak sa po 10 poena i skokova.

Bosna ASA BHT - Slavija 100:67
27:15 20:24 27:16 26:12

Dvorana KSC „Skenderija“ u Sarajevu. Gledalaca: 100. Sudije: Sudije Saša Babić (Banja Luka), Aco Okuka (Kiseljak), Seid Nožinović (Tuzla)

BOSNA ASA BHT: Jefferson 7, Šehović 1, Tomović, Ikonić 19, Bavčić 10, Đurasovicć 2, Zimić, Rahimić 23, Hajrić 5, Pašalić 9, Jackson 3, Williams 21. TRENER: Jure Zdovc
SLAVIJA: Gvozdenović 5, Stanić 6, Tomašević, Simeunović, Mladenović 4, Damjanović D., Vuković 7, Grubišić 13, Demić 14, Damjanović A. 18.

U redovima poražene ekipe najbolji su bili bivši igrači Bosne: Aleksandar Damjanović (18) i Sindis Demić (14).