Bosna u Mostaru pregazila Zrinjski
Detalj sa utakmice Bosna - Zrinjski u Sarajevu

I dalje neporaženi u Centrotrans ligi za prvaka BiH

Košarkaši Bosne ASA BH Telecom pregazili su večeras u Mostaru ekipu Zrinjskog (84:54) u prvoj utakmici šestom kolu «Centrotrans lige za prvaka» BiH, te tako ostali lideri na tabeli sa maksimalnim učinkom - šet pobjeda, šest utakmica.

Zrinjski sve što je napravio je vodstvo od 6:2 u prve dvije minute susreta, a onda su košarkaši Bosne konce igre preuzeli u svoje ruke i napravili seriju od 16:1, te prvu četvrtinu u konačnici dobili sa 22:11. Već tada dalo se naslutiti da u ovom meču neće biti neizvjesnosti. Tako je i bilo jer kako su minute odmicale Bosna je agresivnom i odgovornom igrom u odbrani, te brzom distribucijom lopte u napadu povećavala prednost.

Zrinjski - Bosna ASA BHT 54:84
(11:22, 15:26, 9:17, 19:19)

MOSTAR - Dvorana Bijeli brijeg. Gledalaca: 800. Sudije: Obradović, Šobot, Nožinović. Pet ličnih grešaka: Šimović (Zrinjski).
ZRINJSKI
: Filipović 7, Biško, Norac 9, Petrić 2, Džidić 2, Šimović, Brečić 10, Vučković 7, Buhać, Šarenac 9, Planinić 4, Grbavac 4. Trener: Nedjeljko Zelenika.
BOSNA ASA BHT: Jefferson 7, Šehović 10, Tomović 9, Panić 10, Bavčić 10, Đurasović, Zimić 1, Bailey 6, Hajrić 5, Pašalić 3, Jackson 6, Williams 17. Trener: Jurij Zdovc.
Utakmicu je odlučio užasno loš procenat šuta plemića (33 posto), ali i 19 izgubljenih lopti ekipe trenera Nedjeljka Zelenike. Bosna je odigrala koliko joj je trebalo, pa im je za 30 razlike bio dovoljan i solidan procenat šuta od 55 posto, uz tri skoka više od Mostaraca.