Bullsi ne mogu zaustaviti LeBrona
James voli igrati rotiv Chicaga

Većer protekla bez iznenađenja

M. Maksimović

Na NBA parketima je odigrano tek šest utakmica, a većih uzbuđenja nije bilo. Cleveland je u gostima savladao Chicago 97:106, LeBron James je ubacio 41 poen uz 13 skokova za 40 minuta koliko je proveo na parketu.

Utakmica je bila u egalu tri četvrtine, nakon čega je krenuo LeBron. Bullsi su imali na početku posljednje dionice vodstvo 77:75, tada je uslijedila serija Cavsa 14:0, Bullsi nisu znali pronaći put eventualnog povratka. Zydrunas Ilgauskas je dodao 16 poena i 6 skokova, Anderson Varejao 13 poena i 4 skoka. Kod Bullsa je najefikasniji bio Ben Gordon sa 29 poena, Luol Deng je ubacio devet pona manje.

Pobjedu u gostima su ostvarili Phoenix Sunsi protiv Milwaukee Bucksa 96:104. Već u prvoj četvrtini Sunsi su pobjegli na deset razlike i tu prednost su održavali do kraja utakmice iako su Bucksi pokušavali nešto napraviti, zaprijetili su u par navrata, ali to je bilo sve. Shaquille O'Neal je bioraspoložen za igru, utakmicu je zaključio sa 29 poena i 11 skokova. Amare Stoudemire je bio tu blizu, sa 24 poena, Steve Nash je ubacio 16, a Grant Hill 13 poena uz 13 skokova. Kod Bucksa teba izdvojiti Ramona Sessionsa sa 23 poena.

New Orleans je pobijedio Miami 100-89, a u ekipi Hornetsa, šest igrača je bilo dvocifreno. Predvodio ih je odlični Chris Paul sa 21 poenom i 13 asistencija. Paul je ostvario double-double učinak šestu utakmicu zaredom te je na taj način pretekao slavnog Oscara Robertsona koji je taj rekord držao od 1968. godine. U redovima poraženih prvo ime bio je Dwyane Wade sa 30 poena.