Čapljina ponovo uspješna, pobjede za Vardu i Mladost
hkk-capljina.com

Liga 12, 2. kolo

Košarkaši Čapljina Laste upsali su i drugu pobjedu u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine, a ponovo su slavili pobjedu na domaćem parketu, ovaj put protiv Radnika iz Bijeljine 78:66.

Radnik je konkurentan rival bio samo u prvih deset minuta koje su dobili 19:16, ali su već u drugoom periodu totalno razbijeni 28:9, te je nastavak susreta protekao u mirnoj igri košarkaša Čapljine koji su na kraju sasvim zasluženo došli do pobjede.

Novak Popović je kod Čapljne ubacio 19 poena, a u ekipi Radnika najviše je ubacio Nebojša Erkić 18 poena:

Čapljina - Radnik 78:66 (16:19, 28:9, 17:18, 17:20)

Čapljina: Bjelica 14,Kovačević 10, Klještan 3, Jurković 1, Mičić 8, Bokšić 4, Galić 6, Vrankić, Jelčić 11, Karamatić 2, Pervan, Popović 19.

Radnik: Radovanović 11, Kokoruš 5, Lontoš, Simić 4, Erkić 18, Borovčanin 2, Tolj, Kecman, Goranović 9, Jovanović 10, Lončarević 7, Rašić.

Mladost je u najneizvjesnijem susretu savladala banjalučki Borac rezultatom 68:63.

Obje ekipe su imale svoje periode igre u ovoj utakmici. Borac je nakon prvih deset minuta imao prednost od šest poena 23:17, ali je tim iz Mrkonjić Grada na poluvrijeme otišao s adva poena prednosti 39:37.

U nastavku je utakmica bila jako zanimljiva. Ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj se međutim bolje snalaze domaći košarkaši te stižu du pobjede u ovom susretu.

Igor Bjelić je u pobjedničkom timu upisao 21 poen, a kod Borca Nebojša Pavlović je ubacio 19 poena.

Mladost - Borac 68:66 (17:23, 22:14, 12:15, 17:14)

Mladost: Aleksić, Milekić 3, Radanović, Knežević 6, Milošević,, Tomić 5, Bjelić 21, Vidović 1, Kežić 6, Ivanić 15, Velimirović 9, Radanović 2.

Borac: Vukotić 2, Ivić 6, Nikolić 3, Radujko 4, Blaz, Blanuša 6, Mičić, Pavlović 19, Lončar 12, Bašić, Trikić 12, Đuranović 2.

Varda je u Višegradu savladala Leotar 78:70. Do pobjede je domaći tim predvodio trojac Kastratović, Tresač i Jošilo koji su ubacili po 15 poena, a kod gostiju Knežević je bio nezustavljiv sa 24 poena i 10 skokova.

Varda - Leotar 78:70 (15:10, 27:24, 23:17, 13:19)

Varda: Kastratović 15, Đerić 6, Tresač 15, Lakić 6, Vuković, Damjanović 10, Mirković 11, Ivanović, Kajević, Zolotić, Jošilo 15, Čarapić

Leotar: Sudžum, Rikalo, Aleksić 11, Milanović 3, Kašćelan 14, Zotović , Crnogorac 4, Đurasović 11, Šakotić, Mijović, Ninković, Knežević 24.