Cedevita slavila u posljednjoj sekundi
Bosna u borbi za treće mjesto

Drugo polufinale „Cedevita“ kupa

Košarkaši Cedevite košem u posljednjoj sekundi savladali su Bosnu ASA BHT sa 77:76 u drugom polufinalu „Cedevita„ kupa te će u finalu igrati sa Hemofarmom. Bila je to veoma uzbudljiva utakmica, ne toliko kvalitetna, ali nadasve borbena koja je mogla zadovoljiti ukuse ljubitelja košarke.
Prvi period pripao je domaćim košarkašima koji su nakon 10 minuta igre imali vodstvo od 23:19. Bosna se probudila u nastavku.

Boljom odbranom „studenti“ su zaustavili domaće igrače koje je u „životu“ držao samo Šamadan. Sarajlije su u 17. minutu imale četiri poena prednosti (37:33), da bi nakon isteka druge četvrtine na semaforu stajalo 39:38 za Bosnu.
Interesantno je bilo na isteku drugog perioda kada je Suad Šehović iz svog reketa pogodio koš Cedevite, ali je za koju desetinku sekunde bio sporiji od sirene pa sudije nisu priznale pogodak.

Bosna krenula silovito

Burell, Hajrić i Vučurović bili su tvorci Bosnine prednosti od čak devet poena (55:46) u nastavku, no, izabranici Zdravka Radulovića do kraja trećeg dijela i u početku četvrtog napravili su seriju od 18:5 za velikih 68:60. Ipak, Bosna se vratila (70:70) i ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Čolak i Bradley

Pri rezultatu 75:73 za Sarajlije Čolak je preko Suljagića poentirao za izjednačenje, a u narednom napadu mladi centar Sarajlija stao je na liniju slobodnih bacanja, 10 sekundi prije kraja. Suljagić je pogodio jedno bacanje, drugo je iscurilo iz koša (76:75) da bi u zadnjoj sekundi Bradley donio veliko slavlje Cedeviti koja će u finalu turnira snage odmjeriti sa Hemofarmom (21 sati).
U meču za treće mjesto sastaće se Krka i Bosna ASA BHT (18).

Prvo ime susreta bio je upravo Bradley koji je postigao 22 poena, dok su u timu Sarajlija bolji od ostalih bili su Vučurović i Ivanović sa po 13 koševa, te Suljagić (12) i Pašalić (11).