NLB liga

Ciboni hrvatski derbi

Danas je odigano pet utakmica 6. kola Jadranske lige, a najuzbudljivije bilo je u hrvatskom derbiju koji su u Draženovom domu igrali Cibona i Zadar.

Zadar u Zagreb nije stigao sa bijelom zastavom, pa su gosti već na samom početku nametnuli svoj tempo i prednost održavali sve do posljednje dionice susreta. Plus 7 na startu zadnje četvrtine ulijevalo je nadu zadarskim navijačima, ali s tim se nisu slagali Cibosi. Nakon neefikasne tri četvrtine, u posljednjih deset minuta susreta zabili su čak 31 poen i tako u finišu susreta došli do pobjede. Trojkom u posljednjem napadu, Zadrani su se priblićili na samo poen zaostatka i još jednom zaprijetili, ali domaći su bili sigurni i sa slobonih bacanja u zadnjim sekundama i tako nastavili svoj pobjednički niz u NLB ligi. U Ciboni odlični partiju odigrao je Gordon Jamont sa 11 poena i 5 skokova, a najefikasniji je bio Marko Tomas sa 20, ali uz dosta slab procenat šuta. Zadar su predvodili Rančić i Ružić sa 16, odnosno 14 poena.

Zanimljivo je bilo i na drugom zagrebačkom NLB terenu. Iako početak susreta to nije nagovijestio, treći hrvatski predstavnik nije imao većih problema sa posrnulom Crvenom zvezdom koja u ovoj sezoni nikako da naše pravu igru. Zvezda je na samom početku došla do velikih 9 poena prednosti koju su uspjeli održati i do kraja poluvremena. Međutim, u drugom polivremenu gledamo jednu sasvim drugačiju ekipu Cedevite koja je na kraju došla do bujedljive pobjede 88:74. Cedevitu je nosio Žižić koji je sa 30 ubačenih poena i 9 skokova na najboljem putu da ponese titulu MVP-a kola. Uz njega, odličan je bio i Rudež koji je dodao 26, dok je bh. reprezentativac Ian Opačak ovaj put postigao samo 6 koševa. Na drugoj strani naš Elmedin Kikanović ubacio je 8 poena uz 1 skok, a Oliver Stević 4 uz također 1 skok.

U preostalim susretima Hemofarm je pregazio Helios u gostima, slavivši sa 60:85, Zagreb je isto učinio na gostovanju kod Radničkog (57:75), dok sarajevska Bosna nije imala razloga za slavlje u Boegradu gdje je Partizan bio bolji sa 72:58.

Posljednji susret ovog kola igraju FMP i Olipija sutra s početkom u 18 sati.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najčitanije iz kategorije