Crvena Zvezda poražena u Ateni

Panathinaikos bolji u OAKA Areni

Košarkaši Crvene Zvezde poraženi su večeras na otvaranju nove euroligaške sezone u OAKA Areni od Panathinaikosa iz Atene rezultatom 87:82.

Beograđani su poraženi na otvaranju Eurolige u OAKA Areni

Dobro je beogradski tim otvorio ovaj susret, vrlo brzo poveo sa 17:8 no serijom 6-0 Atenjani su zatvorili prvu četvrtinu koju je Zvezda na kraju dobila 17-14. Konsolidirali su se brzo grčki košarkaši u drugoj četvrtini te na kraju poluvremena na odmor otišli s prednošću od 2 poena razlike.

Treća četvrtina je u ovoj utakmici Beograđane koštala boljeg rezultata. Taj dio igre u potpunosti je pripao Panathinaikosu koji je u posljednji period ušao s 13 poena viška. Smogla je Crvena Zvezda snage za još jedan povratak no vremena za potpuni preokret nije bilo.

James Gist briljirao je protiv bivših suigrača zabivši 22 koša dok su Perperoglu i Baron postigli po 15 koševa za Zvezdu. Nick Calathes s 23 i De Shawn Thomas s 18 poena i 11 skokova predvodili su Panatu do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju Eurolige.