Curry i Westbrook obilježili noć u NBA

Donijeli pobjede svojim ekipama

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je ukupno jedanaest utakmica koje su ponudile mnogo uzbuđenja ali i promovisale dva sjajna igrača u zvijezde večeri.

Radi se o Stephu Curryju i Russellu Westbrooku koji su u pobjedama svojih ekipa ubacili 51, odnosno 45 poena.

Golden State je kod kuće dočekao Dallas protiv kojeg je upiso pobjedu rezultatom 128:114 a najzaslužniji za to je fenomenalni Curry koji je ovoga puta bio daleko najefikasniji igrač na utakmici. Dallas je nakon prve četvrtine vodio sa čak 42:25 ali su se domaći u nastavku raspucali i u sljedeće tri četvrtine uspjeli ubjedljivo slaviti protiv Mavericksa. Parsons je bio najbolji pojedinac u redovima poraženog tima sa 24 poena. Chandler je ubacio 21, Thomppson 18 a Nowitzki 15 poena.

Košarkaši Oklahome su i bez Kevina Duranta uspjeli savladati New Orleans na strani i to sa 102:91. Izostanak KD-a značilo je da će Russell Westbrook 'povući' sam, što se i desilo. Sjajni košarkaš Thundera ubacio je 45 poena i upisao šest asistencija i poveo je svoj tim o pobjede. Domaće su u igri držali Davis sa 23 i Anderson sa 19 poena ali protiv raspoloženog Westbrooka, jednostavno, nisu mogli.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti nove pobjede Atlante i Memphisa nad Washingtonom i Utahom. Vučević (25 poena) nije mogao sam protiv prvaka San Antonija kojeg je Duncan sa jednim poenom više poveo do pobjede 110:103, dok je Minnesota u zanimljivoj utakmici savladala Miami sa 102:101.

Houston je kod kuće bio bolji od Chicaga sa 101:90 a prva imena susreta bili su Butler i Harden koji su ubacili po 27 poena.