Debakl Brčanki u Novom Gradu

Još jedna pobjeda košarkašica Slobode

Emir Dindić

Utakmica 16. kola između Slobode iz Novog Grada i ŽKK Brčko Distrikta od prvog do posljednjeg  minuta pripala je domaćim košarkašicama koje su iz minute u minutu povećavale razliku do konačnih 105:46.

Domaće igračice je više zanimao ishod utakmice u Istočnom Sarajevu, gdje su košarkašice Igmana igrale sa konkurentom ŽKK Slobode za Ligu 4, ŽKK Jedinstvom, a gošće iz Brčkog samo da izgube sa što manjom razlikom.

Od samog početka utakmice i kombinacije Božičković-Vukojević-Šurlan za vodstvo 2:0, košarkašice Slobode kreću ofanzivno. Gošće iz Brčkog uspijevaju se držati jedino do rezultata 6:4 kada domaće igračice zaključavaju svoj koš i serijom 18:0 rješavaju pitanje pobjednika.

Već u drugoj četvrtini svoju šansu dobijaju mlađe igračice Slobode, koje su se potrudile da ukazano povjerenje maksimalno iskoriste. Posebno treba istaći dobre partije Sanje Mijatović (postigla 9 koševa) i Svetlane Nikšić (11 skokova).

Kolika je razlika u kvalitetu najbolje se vidi po tome što je kompletnu drugu i četvrtu četvrtinu prva petorka domaćih (Gagić, Šurlan, Kovačević, Vukojević i Božičković), potpomognuta svojim šestim igračem Dacom Damjanović, presjedila na klupi.

Tina Šurlan je bila najefikasniji igrač susreta sa 19 koševa.

"Drago mi je da smo večerašnjom ubjedljivom pobjedom zaokružili ciklus od 8 'lakših utakmica' bez kiksa. Međutim tek sad nas očekuju pravi izazovi. Potrebna nam je barem jedna pobjede iz slijedeće dvije utakmice kako bismo obezbjedili plasman u Ligu 4 i time ispunili očekivanja uprave i naših navijača.", rekla je Šurlan nakon susreta.

Košarkašice Slobode u slijedećih 15 dana očekuju dvije najvažnije utakmice u sezoni protiv KK Željezničara i ŽKK Jedinstvo koje će odlučiti o putnicima za Ligu 4.

ŽKK Sloboda- ŽKK Brčko Distrikt 105:46
(24:4, 22:10, 33:17, 26:15)
SD Novi Grad Gledalaca oko 150 Sudije: Zečević Zdravko, Račić Milan (Banja Luka). Komesar: Jakovljević Siniša (Banja Luka)

ŽKK Sloboda: Gagić Z., Bogojević T. 4, Nikšić S. 4, Mijatović S. 9, Kovačević A. 14, Šurlan T. 19, Gajić LJ. 4, Damjanović D. 12, Gaković I. 17, Vukojević V. 4, Božičković LJ. 16, Trivanović D. 4. Trener: Dupalo Miloš.
ŽKK Brčko Distrikt: Čorbadžić J., Ristić I. 15, Marjanović V., Bužanin I., Kajtaz N. 15, Lević E. 3, Ganilović E.10, Ušanović J. 3, Mešić D. Trener: Velagić Adem.