Dirk ušao u povijest, stala Durantova serija

NBA liga

Sinoćnje utakmice NBA lige donijele su zaista odličnu šutersku noć, a najveće iznenađenje je napravila Minnesota, koja je usprkos povredama glavnih igrača savladala San Antonio Spurse 110:91, a Dirk Nowitzki je ušao među 10 najboljih strijelaca NBA lige.

Nisu San Antonio Spursi imali puno šanse protiv rastrčanih Timberwolvesa. Domaći košarkaši su se odvojili već na poluvremenu, te su na kraju zasluženo slavili pobjedu od 19 poena prednosti. Briljirao je Ricky Rubio s 23 poena i sedam asistencija, dok su za Spurse Joseph i Diaw ubacili po 13 poena.

Serija Kevina Duranta od 41 utakmice sa 25 i više poena stala je protiv Sacramenta. Thunder je bez većih problema savladao kao gost Kingse 107:92, a Durant je susret završio s 23 poena, koliko je ubacio i Caron Butler. Kod domaćeg tima Travis Outlay i DeMarcus Cousins su ubacili po 24 poena.

Dallas Mavericksi su predvođeni Dirkom Nowitzkim slavili važnu pobjedu na gostovanju kod Utaha 95:83. Nowitzki je ubacio 21 poen, te ja tako postao 10. strijelac u historiji NBA lige sa 26.714 poena u karijeri, prestigavši Oscara Robertsona.

Pravo šutersko ludilo obilježilo je noć u Los Angelesu gdje su Houston Rocketsi savladali Lakerse 145:130. Harden i Jones su vodili tim iz Texasa do pobjede, dok je Nick Young kod Lakersa ubacio 32 poena. Steve Nash je postao treći asistent svih vremena. Sinoć je imao pet asistencija za samo 13 minuta.

Atlanta je na domaćem terenu pretrpjela poraz od Detroita 102:90, te im je opasno ugrožena pozicija u doigravanju.