Ni brutalna partija Dončića nije pomogla - Nurkić i ekipa slavili protiv Dallasa

Preusdio je fenomenalni Booker

Esmer Oštraković

Sigurno je da se očekivala dosta bolja partija Jusufa Nurkića u okršaju protiv Luke Dončića i njegovog Dallasa. Ipak, ono što je najbitnije jeste da je Phoenix upisao pobjedu, a konačan rezultat bio je 132:109.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala Dallasu, ali nije Phoenix pustio da se isto desi u drugom periodu igre.

Popravili su sve što su radili na terenu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 58:57 za Dallas.

Treća četvrtina bila je brutalna kada je riječ o košarkašima Phoenixa, te su je "dobili" sa čak 43:20. U posljednjoj četvrtini su samo ovjerili svoju sigurnu pobjedu.

Najbolji na igrač na utakmici bio je Booker koji je ubacio 46 poena, a dodao je 7 skokova i tri asistencije. Maestralan je u porazu svoje ekipe bio Dončić sa 34 ubačena poena, te osam skokova i devet asistencija.

Reprezentativac Bosne i Heregovine Jusuf Nurkić imao je skromnu noć sa osam ubačenih poena, te pet skokova i tri asistencije.

Detroit je na svom terenu ostvario pobjedu protiv Charlotte Hornetsa, a rezultat je bio 113:106.

Presudila je sjajna posljednja četvrtina domaće ekipe koja je na kraju odlučila pobjednika oovg susreta.

Minnesota je na krilima fenomenalne treće četvrtine ostvarila pobjedu na gostovanju kod Washingtona sa 118:107.

Miami je na svom terenu poražen od Memphisa sa 105:97, dok je Portland nakon produžetaka slavio protiv Houstona sa 137:131.

Milwaukee je sa 126:116 pobijedio Cleveland, a Oklahoma je ubacila čak 140 poena u pobjedi protiv San Antonio Spursa.

Dodajmo i to da je Golden State Warriors kod kuće ostvario pobjedu protiv Atlante sa 134:112.