Centar Reala uoči utakmice s Maccabijem
Fischer: Odbrana osvaja prvenstvo
Košarkaši Reala u polufinalu Eurolige igrat će protiv Maccabi Electre. Sastav iz Tel Aviva najbolje poznaje američki centar D'Or Fischer, koji je u zadnje dvije sezone, prije dolaska u Madrid, bio najbolji igrač izraelskog tima.
"Mislim da je jako važno da igramo opušteno. No, opušteno možda neće biti prava riječ, jer su pred nama dvije jako važne utakmice. Moramo učiniti sve da se plasiramo u finale. Obje utakmice su za nas jako važne, ali oduševljen sam i uzbuđen zbog ovakve situacije. Bit će to jako čudno, prošle godine nosio sam žuti dres, a sada igram na suprotnoj strani. Igrati protiv svojih prijatelja bit će posebno. U svakom slučaju, smatram da će Final Four biti zanimljiv", kazao je Fischer, dodavši:
"Maccabi je bio na vrhu u regularnom dijelu sezone i izgubili su svega jednu utakmicu. Imaju jako dobre igrače poput Chucka Eidsona, Parga, velikog Sofa, Liora Eliyahua... Doista su sjajna momčad. Maccabi ima svoje oružje, ali ja vjerujem u našu momčad".
"Odbrana osvaja prvenstvo. Svugdje sam bio i svaki trener koji me trenirao zahtijevao je dobru odbranu", dodoa je Amerikanac na kraju.
Real Madrid i Maccabi prvu utakmicu igraju u petak u Barceloni, koja je domaćin ovogodišnjoj završnici Eurolige. U drugom polufinalnom dvoboju sastaju se Panathinaikos i Montepaschi.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.