Hukić odveo Olimpiju na Final Four
Hukuć raspoložen u Pioniru

M. Maksimović

Nakon Partizana, Hemofarma i Zadra, plasman na Final Four NLB lige su izborili košarkaši Union Olimpije. U trećoj utakmici, u Pioniru Olimpija je ostvarila pobjedu 97:74...

Pitanje pobjednika u ovom duelu je riješeno sredinom treće četvrtine, kada su gosti serijom od 7:0, stigli do velikih 65:48. U nastavku utakmice Olimpija je stalno održavala stvorenu razliku, tačnije Zvezda nije uspijevala doći, ispod 20 poena
zaostatka. I dok su košarkaši Olimpije razbijali Crvenu Zvezdu, njeni navijači su neprekidno skandirali protiv Uprave i trener Karadžića.

Jasmin Hukić je bio svakako jedan od najzaslužniji za pobjedu Olimpije. Jasmin je za 38 minuta ubacio 19 poena uz šut za tri poena (4/6) i 5 asista. 19 poena je  ubacio i Ronell Taylor dok je Goran Dragič dodao 18. Kod Crvene zvezde najviše koševa ubacili su Vujadin Subotić (18) i Omar Cook (15). Elmedin Kikanović je na parketu proveo 21 minutu, te je za to vrijeme ubacio 6 poena, uz loš šut za dva poena 3/11.

Domaćin završnog Final Four turnira će biti naknadno određen, a u polufinalu će igrati Partizan - Union Olimpija i Zadar - Hemofarm