Hukić prvak sa Olimpijom
14. naslov za Olimpiju

M. Maksimović

Košarkaši Union Olimpije su po četrnaesti put osvojili naslov prvaka Slovenije. U četvrtoj utakmici finalne serije ''Zmajčeki'' su u gostima savladali lakše od očekivanog Helios 60:84 za ukupnih 3:1...

Nakon žestoke treće utakmice finala Union Olimpija je ostala bez tri kažnjena Amerikanca dok je Helios nastupio bez Roberta Trohe. U redovima Olimpije se očito nedostatak tri igrača nije osjetio, dok je sa Heliosom situacija bila puno drugačija.

Pitanje pobjednika u ovom duelu je bio riješeno nakon prvog poluvremena, tačnije druge četvrtine koja je pripala Olimpiji 22:6. Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Goran Dragič sa 20 poena, Marko Milič sa 20 poena 9 skokova, 3 asista, a sjajan je bio i Hasan Rizvić 18 poena i 6 skokova. Jasmin Hukić je za 30 minuta ubacio 3 poena uz 4 skoka i 3 asista. U domaćem sastavu su bili najbolji Aljaž Janža sa 22 poena i Aleksej Laškevič sa 12 poena i 4 skoka.