Nervoza na tribinama prerasla u haos
Amerikanac izazvao haos u Mađarskoj: Košarkaš udario navijača poslije poraza, klub ga odmah otpustio
Sve se desilo na parketu neposredno nakon utakmice, te je zaista sve izgledalo dosta haotično.
Šokantna scena odigrala se u mađarskoj košarkaškoj ligi, gdje je 26-godišnji američki krilni igrač Džerikol Helms udario navijača pesnicom u lice nakon završetka utakmice.
Helmsov klub, Zalaegerseg ZTE, poražen je na domaćem terenu od ekipe Kometa Kaposvar rezultatom 83:90.
Kako javlja M4 Sport, domaći navijači su tokom drugog poluvremena sve glasnije izražavali nezadovoljstvo igrom svojih ljubimaca.
Po završetku meča, košarkaši ZTE-a prišli su tribinama kako bi zahvalili publici na podršci, ali je situacija brzo izmakla kontroli.
Helmsa je, prema izvještajima, verbalno napao jedan od navijača, a Amerikanac je reagovao — i udario ga u lice.
Oglasi
Obezbjeđenje je odmah reagovalo, a 201 centimetar visoki igrač sproveden je u svlačionicu uz pomoć saigrača.
„Vjerujem da košarka treba biti praznik — mjesto gdje porodice i navijači uživaju u igri,“ izjavio je nakon incidenta trener ZTE-a Tamaš Benče.
„Svi želimo pobjedu, i nije lako kad stvari ne idu kako planiramo, ali ono što se desilo poslije utakmice jednostavno je neprihvatljivo.“
Nedugo nakon sukoba, mađarski klub je raskinuo ugovor s Helmsom, a ubrzo potom se rastao i s trenerom Benčeom.
Helms je ove sezone bilježio prosjek od 11,8 poena, 3,8 skokova i indeks uspješnosti 11,5 po utakmici.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.