Dallas Mavericksi su 36 pobjedu u ovoj sezoni upisali pobjedivši Toronto Raptorse 109:98, a utakmici će ostati upamćena po tome što je Jason Kidd premašio brojku od 10.000 asistencija.
U duelu protiv Toronta, Kidd je sakupio 15 asistencija, 13 je bilo dovoljno da play Mavsa uđe u istoriju.
Ova 13. je išla za Brendona Bassa. Kidd je trenutačno na 10.002 asista, a ispred njega su John Stockton (15.806), Mark Jackson (10.334) i Magic Johnson (10.141).
Kidd je u NBA ligu stigao kao košarkaš Univerziteta Californija i trenutačno odrađuje svoju 14 profi sezonu. Upravo su Mavsi izabrali Kidda u prvoj rundi drafta 1994. godine, a nakon tri sezone je završio u Phoenixu. Uslijedio je New Jesrsey pa povratak prije dvije sezone u Dallas. U svojoj karijeri je Kidd na 101 utakmici ostvario triple-double učinak, rema čemu je treći na vječnoj listi, iza Oscara Robertsona (181) i Magica Johnsona (138).
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.