Lakersi pali u Denveru, pobjede Philadelphije i Bostona

Adnan Beganović

Na NBA parketima sinoć su odigrane tri utakmice osmine doigravnja za prvaka, a do pobjeda su stigli Philadelphija, Boston i Denver.

Philadelphija je pred svojim navijačima savladala Chicago (79:74) i tako je u seriji povela sa 2:1. Bullsi su bili bolji u prve tri četvrtine i u posljednju su ušli sa devet poena prednosti. Međutim, domaći su u posljednjkoj četvrtini slavili sa 28:14, te su tako uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bili su Hawes sa 21, Holiday sa 17, te Turner sa 16 poena, dok su Boozer sa 18, te Hamilton sa 17 poena bili najučinkovitiji kod Bullsa.

Košarkaši Denvera u trećem susretu su uspjeli savladati LA Lakerse (99:84), te su tako seriju učinili dosta zanimljivijom. Većim dijelom susreta Denver je bio u prednosti, koja je iznosila čak 24 poena, pa je pobjeda Nuggetsa sasvim zaslužena. Najefikasniji u redovima Denvera bili su Lawson sa 25, te McGee sa 16 poena, dok su Bryant sa 22, te Bynum sa 18 poena bili najefikasniji kod Lakersa.

Pobjednik u duelu Bostona i Atlante odlučen je u produžetku, a slavili su Celticsi rezultatom 90:84, te su tako i poveli u seriji sa 2:1. Do pobjede su Celticse vodili Pierce (21 poen), Garnett (20 poena, 13 skokova) i Rondo (17 poena, 14 skokova, 12 asistencija). Kod Atlante najefikasniji su bili Johnson sa 29, te Teague sa 23 poena.

NBA doigravanje:
Istočna konferencija:
Boston (6) – Atlanta (3) 90:84, produžetak (Garnett 20k, 13s / Teague 23k, 4s, 6a),
Boston vodi u seriji 2:1

Philadelphia (8) – Chicago (1) 79:74 (Hawes 21k, 9s / Boozer 18k, 10s),
Philadelphia vodi 2:1 u seriji