LIVE: KK ŠIROKI - KK BOSNA

Liga 8

KRAJ! 87:96

U pravoj rovovskoj borbi, tek nakon produžetka Bosna je svaladala veoma motivisani Široki koji je prikazao odličnu igru, vodio većim dijelom susreta i bio na pragu pobjede. Heroj susreta je kapiten ekipe iz Sarajeva, Goran Ikonić koji je u posljednjoj sekundi regiularnog vremena pogodio trojku za izjednačenje.
Susret na Pecari potvrda je onoga što je najavljivano pred početak lige 8 - domaće prvenstvo nikada nije bilo zanimljivije i do samoga kraja vodiće se žestoka bitka za titulu i plasman u NLB ligu!

Najefikasniji igrač susreta bio je Grgat sa 29 poena, a u redovima Širokog odličnu partiju pružio je i Mason (18 poena).

Bosnu je predvodio Suad Šehović sa 19 poena, Ivanović je ubacio 16, Rakić 14, Ikonić 13...

Kompletan izvještaj, statistika i izjave aktera uskoro... Ostanite na SportSport.ba!

45. min - 83:91

Ikonić je pogodio još jednu trojku, a nakon njega Šehović polaže za velikih +8 u finišu produžetka. Još manje od jedne minute ostalo je da se igra. Čini se da bi sve moglo biti gotovo na Pecari.

41. min - 77:82

Bosna je furiozno krenula u produžetak. Za dva je pogodio Ovčina, a onda trojku ubacio Ivanović.

IGRAĆE SE PRODUŽETAK! 77:77

Trojku za prednost Širokog ubacio je Josipović, ali samo sekundu prije kraja, na drugoj strani istom mjerom uzvraća Ikonić i Pecara je utihnula.

Nakon kraćeg odmora idemo u dodatnih 5 minuta.

30 sekundi do kraja - 74:74

Rakić presjekao loptu i položio za izjednačenje! Široki ima napad.

40. min - 74:70

Igra se posljednji minut.

39. min - 72:70

Nakon poena uz faul i dodatnog bacanja Šehovića, Široki je ponovo siguran.
90 sekundi prije kraja. Domaći imaju prednost.

37. min - 69:69

Široki pogađa iz igre, Šehović odgovara uz faul. Još jedno izjednačenje!

36. min - 67:66

Nakon trojke domaćih, Hajrić je pogodio oba slobodna bacanja. Široki ima loptu i priliku da poveća prednost.

35. min - 64:64

Na drugoj strani uzvraća Seid Hajrić! Ponovo izjednačenje.

Publika na Pecari gleda veliku borbu i želju za pobjedom na obje strane. Koja god ekipa dođe do pobjede, neće biti nezasluženo.

33. min - 64:62

Široki je ponovo preuzeo vodstvo!

Kraj 3/4 - 59:60

Vučurović postiže trojku i Bosna je ponovo u vodstvu!

Najveći derbi susret bh. košarke ni ovaj put nije iznevjerio ljubitelje košarke i još jednom na Pecari se igra potpuno neizvjesna završnica!

30. min. - 57:57

Nakon što su domaći vodili gotovo čitavim tokom susreta, izuzevši prvih par minuta, ponovo imamo poravnanje!

Trojku za Bosnu postigao je Miljan Rakić.

28. min. - 56:52

"Studenti" ne dopuštaju Širokom da se odvoji i napravi ozbiljniju rezultatsku zalihu. Trojkom Vučurovića, gosti su pokazali da na Pecari još ništa nije gotovo.

27. min - 54:46

Na samo jedno pogođeno bacanje Širokog, istom mjesrom uzvratio je i Miljan Rakić. Domaći i dalje imaju +8.

25. min. - 53:45

Trokom Puljka Široki ponovo odlazi na velikih +8.

23. min. - 45:43

Drugo poluvrijeme počelo je žestoko. Grgat je ubacio i svoju prvu trojku i pokazao da se zaista radi o velikom pojačanju za Široki, a na drugoj strani, sa dva poena odgovorio je Đorđević za samo -2 za gostujuću ekipu.

Kraj 1. poluvremena - 37:32

Neoprezna igra pod obručem dovela je "studente" u rezultatski zaostatak. Domaći su potpuno nadskakali gostujuću ekipu i uz čak 8 skokova u napadu (od toga 4 play Mason) uspjeli doći do prednosti koja je u jednom trenutku iznosila i +11.

Široki predvodi novi centar Grgat sa 13 poena, a slijedi ga Mason sa 8, dok su u redovima Bosne najviše koševa postigli Ikonić 7, Ivanović 6, Šehović 5, Hajrić 5, Ovčina 4...

Kod gostiju zakazalo je možda i najjače oružije, šut za tri poena, a promašili su i čak 5 slobodnjaka (Široki samo 1) i uz 8 izglubljenih lopti trenutni zaostatak ne čini se ni prevelikim.

20. min. - 37:32

Igra se posljednji minut poluvremena, a "studenti" su počeli hvatati priključak. Čini se da nas na Pecari očekuje još jedna uzbudljiva završnica na kakvu smo navikli u duelima dna najtrofejnija bosanskohercegovačka kluba.

17. min - 36:27

Druga četvrtina protiče u dominaciji domaće ekipe, a ukoliko žele preokrenuti rezultati "studenti" će morati popraviti igru pod koševima.

16. min - 34:24

Široki ima potpunu terensku inicijativu i po prvi put na utakmici dvocifrenu prednost.

14. min - 28:22

Time out - Bosna

13. min - 26:22

Nije se mnogo toga promijenilo u odnosu na prvu četvrtinu. Bosna i dalje ima problema sa kontrolom skoka.

Kraj 1/4. - 24:20

Široki ima bolju igru pod košem i zahvaljujući Grgatu u odbrani i Masonu koji je uhvatio nekoliko važnih lopti u napadu zasluženo vodi sa +4. Domaći su iskoristili trenutke u kojima je Vukoičić odlučio odmoriti Ovčinu i Pašalića koje su zamijenili Rakić i Hajrić.

Bosnu predvode Ikonić koji je ubacio jednu trojki, te imao jedan ulaz pod koš i već standardno sigurni Ivanović.

10. min. - 21:20

30 sekundi do kraja. Prednost se istopila i Joke Vranković zove time out.

9. min. -  19:12

Minut odmora nije zaustavio domaće koji su razliku povećali na do sada najvećih +7. Domaća publika na Pecari slavi izvrsnu igru svojih pulena.

7. min. -  15:11

Široki se vratio u igru i serijom 7:0 preuzeo vodstvo. Vlada Vukoičić prinuđen je zovnuti time out.

6. min. - 8:11

Bosna i dalje održava +3, ali publika na Pecari gleda igru izjednačenih ekipa.

3. min. - 4:7

Gosti su bolje ušli u utakmicu i nakon početnog ispitivanja snaga vode rezutlatom 4:7.

Prve poene za Široki postigao je Smithson sa linije slobodnih bacanja.

1. min. - 0:2

Susret je poenima otvorio povratnik u redove Bosne, Elvir Ovčina.

Derbi utakmica 2. kola Lige 8, privukla je veliki broj ljubitelja košarke u Širokom, pa se igra u izvrsnoj atmosferi pred nekih 2.000 gledalaca.

Za nekoliko trenutaka počinje susret 2. kola Lige 8 između velikih rivala bosanskohercegovačke košarke, KK Širokog Eroneta i KK Bosna ASA BH Telecom. Dolazak Bosne u Široki brijeg nakon duže pauze izazvao je veliki interes javnosti, a oba trenera najavila su pobjedu.

Za Bosnu su se na parket vratili Emir Zimić i Elvir Ovčina koji u prošlom kolu zbog povreda nisu nastupili.

Susret sude Jovanić, Zurapović i Obradović.