Maccabi pobijedio Cantu

Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva savladali su večeras u Nokia Areni ekipu Cantua rezultatom 75:60.

Italijanski predstavnik se odlično držao u prvom poluvremenu. Igrali su zaista odlično, te su na poluvremenu imali dva poena prednosti 41:39.

Ipak, Maccabi je odigrao fenomenalan treći period gdje su gostima dopustili samo pet poena, te su upotpunosti nadigrali Cantu.

U završnih deset minuta ponos Izraela je ušao sa plusom od 16 poena 62:46. Posljednja četvrtina bila je samo formalnost, te je tako izraelski tim došao do vrlo važne pobjede koja ih ostavlja u igri za plasman među osam najboljih ekipa Starog kontinenta.

David Blu je sa 14 poena predvodio Maccabi, dok je za Cantu Gianluca Basile ubacio 20 poena.