Maccabi pregazio Sienu u Tel Avivu

Euroliga

Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva savladali su večeras  u svojoj Nokia Areni Montepaschi Sienu rezultatom 92:61.

Samo prvih deset minuta ovog susreta ponudilo je uzbuđenje, pa se na mali odmor otišlo neriješenim rezultatom 22:22. Maccabi je potom u drugoj četvrtini u potpunosti preuzeo dominaciju, pa su do poluvremena stekli 12 poena prednosti 46:34.

U trećem periodu Maccabi ponovo bolji. I ovaj dio susreta su dobili 23:19, da bi u posljednjoj četvrtini dodatno pregazili svog večerašnjeg rivala kojeg su na kraju ostavili na 31 poen minusa.

Ohayon i Smith su sa po 19 poena predvodili Maccabi, dok au Kangur i Brown ubacili po 13 poena za Sienu.