Miami rutinski dobio Phoenixa

Briljantna partija Dragića

E. Ganibegović

Miami Heat je na gostojućem parketu kod Phoenix Sunsa stigao do pobjede sa 115:126.

Sjajan početak za Miami koji je nakon prve dionice imao prednost od devet poena razlike, 27:36.

Gosti su i u drugoj četvrtini nastavili sa odličnom igrom, pa se na odmor otišlo rezultatom, 54:69, u korist Miamija.

Phoenix je odigrao dobro treću dionicu u kojoj su uspjeli smanjiti zaostatak na osam poena, međutim to je bilo sve što su pokazali na ovome meču.

Posljednja četvrtina je opet pripala gostima. Dragić i društvo su igrali zaista odlično i nisu dali da se u ovome meču desi neko iznenađenje, te su tako stigli do pobjede.

Dragić je bio briljantan u Heatu, pa je utakmicu završio sa 29 poena, dok je kod domaćina najbolji pojedinac bio mladi Devin Booker sa 30 postignutih poena.