
Nastavljene su polufinalne serije u NBA play-offu, a u sinoćnja dva duela, New York Knicksi i Minnesota Timberwolvesi došli su do meč lopti za konferencijsko finale.
Knicksi su na istoku sa 121:113 savladali Boston Celticse i tako poveli 3:1 u seriji.
U sinoćnjoj utakmici u timu iz New Yorka briljirao je Brunson sa double-double učinkom od 39 poena i 12 skokova, Bridges je dodao 23 poena.
Bostonu nije pomogao ni raspoloženi Tatum sa 42 poena, osam skokova i četiri asistencije.
Na zapadu, blizu finala su Minnestoa Timberwolvesi.
Minnesota je u četvrtoj utakmici polufinala zapada savladala Golden State Warriorse rezultatom 117:110.
Oglasi
Popularne Vukove predvodio je Rande sa 31 poenom, pet skokova i tri asistencije, a Edwards je dodao 30 poena, četiri skoka i pet asistencija.
u redovima Golden Sateta Kuminga je bio najraspoloženiji sa 22 ubačena poena.
Dakle, na istoku Indiana vodi sa 3:1 u polufinalu protiv Clevelanda, a New York sa 3:1 protiv Bostona.
U polufinalu zapada, Minnesota vodi 3:1 protiv Golden Sateta, dok je u duelu Denvera i Oklahome rezultat 2:2 pred pete mečeve polufinalne serije.
NBA play-off, pete utakmice:
New York Knicks - Boston Celtics 121:113
Golden Sattae Warriros - Minnesota Timberwolves 110:117
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.