Netsi superiorni protiv Pacersa, Teletović bez nastupa

Odigrano četrnaest NBA susreta

A. Haznadarević

U noći koja je iza nas, odigrano je četrnaest NBA susreta, a između ostalog Brooklyn Netsi našeg Mirze Teletovića su savladali Indiana Pacerse sa 117:109.

Sjajno je krenula ekipa P.J. Carlesima, pa je već u prvoj četvrtini došla do vodstva od 34:27, dok je druga okončana superiorno rezultatom 35:23. U drugom poluvremenu igra Netsa je oslabila, pa su Pacersi treću četvrtinu riješili rezultatom 35:23, da bi posljednja ipak pripala timu iz Brooklyna koji je bio ubjedljiviji sa 25:24. U ukupnom zbiru donijelo je to sjajnu pobjedu ekipi gostiju od osam poena razlike.

Najefikasniji igrač iz pobjedničkih redova bio je Deron Williams sa ubačena 33 poena i 14 asistencija. Osim toga imao je i dva skoka. Odmah iza Williamsa su se našli Lopez i Johnson sa po 24 ubačena poena i šest asistencija, dok je Johnson bio uspješniji samo u asistencijama, gdje se zaustavio na četiri.

Iz redova poraženih Pacersa, najbolji je bio David West, koji je upisao 26 poena, dvije asistencije i devet skokova.

Što se tiče jedinog bh. predstavnika u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta Mirze Teletovića, on nije dobio priliku da zaigra na ovom susretu.