Nova odlična partija Jusufa Nurkića

NBA liga

U noći sa subote na nedjelju odigrano je osam mečeva u NBA ligi.

Jusuf Nurkić odigrao je još jedan odličan meč, a njegov Portland upisao je drugu vezanu pobjedu.

Nakon trijumfa nad Oklahomom, Blazersi su na svom terenu nadigrali Brooklyn Netse ubacivši im čak 130 poena (130:116).

Domaćin je na poluvremenu imao pola koša prednosti (58:57), da bi u nastavku zaigrao nešto angažovanije i upisao siguran trijumf.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić za 29 minuta provedenih na parketu ubacio je 17 poena (6/11 iz igre, 5/8 slobodna bacanja) te zabilježio šest skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu.

Najefikasniji kod pobjednika bio je CJ McCollum sa 31 poenom, pet uhvaćenih lopti i isto toliko proigravanja. Goste je prevodio Brook Lopez sa 26 koševa i pet skokova.