Nowitzki za najgori start Spursa u 35 godina
Raspoloženi Dirk

Spursi još bez pobjede

M. Maksimović

Na dan predsjedničkih izbora u SAD, odigrane su tri utakmice, a pored pristalica Baraka Obame, razloga za slavlje su imali navijači Phoenixa, Bostona i Dallasa.U derbiju večeri Dallas je kao gost savladao San Antonio sa ubjedljivih 98:81.

Spursi nisu imali šanse protiv Mavsa, već na poluvremenu su bili u minusu 18 poena. Dirk Nowitzki je odigrao još jednu svoju uobičajnu utakmicu, 30 poena, 7 skokova, 3 asista za 37 minuta. Do Nowitzkog je bio Jason Terry sa 29 poena, 6 asista. Spursi su imali Tonya Parkera sa 22 poena, Tim Duncan je utakmicu zaključio double-double učinkom 19 poena, 15 skokova. Ovo je bio treći poraz Spursa na početku sezone što je njihov najgori start u posljednjih 35 godina.

Boston Celticsi su savladali Houston Rocketse također u gostima 99:103. 1:13 prije kraja Luis Scola je pogodio za -3 Houstona. Kevin Garnett je pogodio dvicu, Tracy McGrady je promašio tricu,
pa onda i dvicu 36 sekundi prije kraja. Boston je zaključio utakmicu slobodnim bacanjima Eddiea Housea. Najefikasniji u dresu Bostona je bio Ray Allen sa 29 poena, dok Rocketsima nije pomoglo 26 poena T-Maca i 21 poena Luisa Scole.

Phoenix Sunsi su razbili u gostima New Jersey 86:114. Sedmoricu dvocifrenih po broju poena kod Sunsa je predvodio Raja Bell s 22 uz fenomenalan šut za tri poena (6-6). Shaq O'Neal je dodao 18 poena uz 6 skokova. Kod Netsa vrijedi izdvojiti Vincea Cartera s 19 poena.