OKK Čelik prekinuo crni niz

Odigrani susreti 14. kola Lige 12

Želje i namjere Marka Trbića da se prekine crni niz OKK Čelik ostvarene su pobjedom nad Grudama rezultatom 80:61.

Početak susreta obilježilo je odmjeravanje snaga u kojem su domaćini uspjeli ostvariti blagu prednost i prvi period okončati sa poenom viška (15:14). Pred kraj prve četvrtine Andelija Muris je skoku ispod koša zadobio povredu koljena i Čelik ostaje bez jednog od jačih igrača. No to ih nimalo nije osporavalo i tako uspjevaju da u drugoj četvrtini uz malo više truda postignu razliku u poenima i zadovoljni odlaze na pauzu sa rezultatom 45:25.

Do kraja susreta igrači Čelika uglavnom su držali igru u svojim rukama, a u posljednoj četvrtini činilo se kao da i jedni i drugi samo čekaju posljednji sudijski zvižduk. Susret je okončan sigurno pobjedom Zeničana od 80:61. Najuspješniji u ovom meču su bili  Avdibegović Armin sa 24 poena, Sadibašić i Rizvić sa 14, dok je kod gostiju najbolji bio Pajević Filip sa 12 poena.

Gostujuće pobjede Čapljine i Igokee

Danas su odigrana i još četiri susreta 14. kola Lige 13 i to bez većih iznenađenja. Čapljina je nastavila svoj pobjedonosni niz, a ovaj put na svom terenu nastradala je Sutjeska (62:73). Do pobjede u gostima stigla je i Igokea koja je bila bolja od Hercegovca i slavila rezultatom 65:87. Za razliku od njih, komšije iz Banja Luke nisu mogle do pobjede. Mladost je bila bolja od Borca sa uvjerljih 77:58. Na svom terenu, očekivano je slavila Sloboda i to nad Slavijom sa 67:61.

Posljednji susret 14. kola igraće Zrinjski i Leotar u mostaru, sutra od 18 sati.