Olimpija slavila u Draženovom domu, Sulejmanović bez poena

Pobjeda Olimpije u Zagrebu

Košarkaši Union Olimpije pobijedili su kao gosti Cibonu 79:68 u susretu 19. kola ABA lige.

Ovaj meč odlučen je fantastičnom igrom tima iz Ljubljane u posljednjoj četvrtini. Do tada se igrala dosta neizvjesna utakmica, ali je Olimpija posljednju četvrtinu dobila 24:12 i na kraju je slavila pobjedu od 11 poena razlike.

Goste su do trijumfa vodili Jefferson sa 18 i Oliver sa 15 poena, dok je najefikasniji pojedinac kod Cibone bio Luka Žorić sa 16 poena.

Bh. reprezentativac Emir Sulejmanović se nije proslavio u ovom meču. Na parketu je proveo 12 minuta i nije se upisao u strijelce.