Partizan siguran protiv Solnoka

FIBA Liga prvaka

D. Vejo

Košarkaši beogradskog Partizana večeras su u okviru 11. kola FIBA Lige prvaka na svom parketu savladali mađarski Solnok rezultatom 77:67, po četvrtinama je bilo 17:15, 18:10, 20:25 i 22:17.

Partizan je pomalo bojazno ušao u susret, Nakon dvije minute igre, Mađari su imali prednost od 4:7, što im je bilo prvo ali i posljednje vodstvo na utakmici. Nakon toga, crno-bijeli se bude. Prvi period, riješavaju u svoju korist.

U drugoj četvrtini viđena je potpuna dominacija izabranika Aleksandra Džikića koji na pauzu odlaze s prednošću od 10 poena razlike (35:25).

Međutim, Solnok uzvraća udarac u nastavku, pa tako nakon nekoliko minuta igre prednost uspjevaju da prepolove (37:32). Ipak, treća dionica meča donijela je i glavobolju za stratega Partizana jer je Vanja Marinković iskrenuo skočni zglob, nakon što je nezgodno doskočio ispod koša gostiju.

Posljednji period, donio je sigurnu igru crno-bijelih koji ostvaruju novi trijumf.

Kada je u pitanju efikasnost, kod Partizana se istakao Luković sa 14 poena, dok je to kod gostiju bio Vojvoda sa 21 datim košem.