Pistonsi uzvratili
Rasheed Wallace

M. Maksimović

U drugoj utakmici finala Istočne konferencije Detroit Pistonsi su pobjedili Boston Celticse 103:97, pa je trenutačni rezultat u seriji 1:1...

Pistonsi su nagovjestili svoju pobjedu u završnici prvog poluvremena, dok su u finišu treće četvrtine serijom 10:3, pobjegli na 78:69. Celticsi se nisu predavali, Kevin Garnett je poentirao 3:30 prije kraja za -2, 90:92 Međutim u završnici Tayshaun Prince, Rasheed Wallace i Richard Hamilton ubacuju po dva poena, dok sa druge strane Ray Allen promašuje šut. Ipak Allen je vratio Boston u život tricom deset sekundi prije kraja za 97:100.

U tih posljednjih deset sekundi Pistonsi su ubacili tri bacanja, što je bilo dovoljno za pobjedu. Pistonsi su bili dosta izjednačeni što se tiče strijelaca Richard Hamilton je odskakao sa 25 poena, Chauncey Billups je dodao 19 poena. dok je Rasheed Wallace uz 13 poena, dodao i 10 skokova.

U ekipi Bostona Paul Pierce, 26 poena, Ray Allen 25 dok je Kevin Garnett ubacio poen manje. Celticsi su tako upisali prvi domaći poraz u doigravanju, nakon 9 uzastopnih pobjeda.