Posušju pripao hercegovački derbi sa Zrinjskim

Liga 12

Košarkaši Posušja savladali su večeras u hercegovačkom derbiju ekipu Zrinjskog u 9. kolu Lige 12 rezultatom 83:81.

Iako je Posušje dobrim dijelom susreta kontrolisalo rezultat, zahvaljujući odličnoj igri u završnici susreta Zrinjski je bio veooma blizu objede u ovom susretu. Prva dionica okončana je neriješeno 23:23, da bi potom domaći košarkaši odličnom igrom u drugoj četvrtini na poluvrijeme otišli sa osam razlike 44:36.

Vodilo je Posušje i u trećoj dionici. U nekoliko navrata je bilo i deset razlike, ali je ipak nakon 30 minuta igre Zrinjski bio na minsusu od sedam poena 62:55.

Posljednja dionica donijela je dosta uzbuđenja. U posljednji minut se ušlo rezultatom 81:81, da bi potom  Mustapić pogodio za dva i vodstvo Posušaka od 83:81. Nakon minute odmora zadnji napad na utakmici pripao je Zrinjskom, ali je prvo Sinadinović promašio za dva, a sa zvukom sirene je promašio i Lovrić pa je pobjeda ostala u Posušju.

Posušje - Zrinjski 83:81 (23:23, 21:13, 18:19, 21:26)

Posušje: Baković 17, Begić 25,Lovrić 7, Širić 2, Jukić 3, Vlajčić 1, Penava, Čutura 8, Mustapić 12, Brkan, Šakota 6, Leko 2.

Zrinjski: Cvjetković, Brajković 2, Sinadinović 23, Zovko, M.Petrić 11, Jazvin 17, Novak, Tomić, Mašić 5, Bubalo 18, Petrić, Lalović 5.