Prekid poraza Bobcatsa i pobjeda Knicksa

NBA, petak

Odigrano je jedanaest utakmica NBA lige u kojima su Bobcatsi prekinuli niz od 16 uzastopnih poraza, dok su Knicksi prekinuli niz od sedam pobjeda, a najveći uzrok tome bio je Lin, novopečena NBA zvijezda.

Toronto Raptors - Charlotte Bobcats

Charlotte Bobcats porazili su Toronto Raptorse sa98:91 i tako okončali niz od 16 utakmica bez pobjede. Bobcatsima je ovo peta pobjeda u posljednjih pet utakmica protiv Raptorsa.Reggie Williams je predvodio Charlotte sa 22 poena, Corey Maggette dodao je 16, dok je D.J. Augustin imao 11 poena i deset asistencija. U redovima Toronta najefikasniji bio je DeMar DeRozan sa 24 poena.

Milwaukee Bucks - Orlando Magic

Milwaukee Bucks nisu postigli poen u posljednih pet minuta utakmice protiv Orlando Magica, što je rezultiralo porazom od 94:85. Hedo Turkoglu odigrao je sjajnu posljednju četvrtinu ubacivši deset poena i upisavši tri asistencije. Najefikasniji kod Magica bio je Dwight Howard sa 26 poena i 20 skokova.

Sacramento Kings - Detroit Pistons

Rodney Stuckey učnikom sezone od 36 poena vodio je Detroit Pistons do pobjede nad Sacramento Kingsima od 114:108. Brandon Knight ostvario je drugi double-double i učinak karijere sa  ubačenih 23 poena i deset asistencija. Centar DeMarcus Cousins imao je najbolji učinak kod Kingsa sa 26 poena i 15 skokova.

Miami Heat - Cleveland Cavaliers

Cleveland Cavaliersi bili su nemoćni protiv Miami Heata. LeBron James vodio je Heate do pobjede od 111:87 sa 28 poena u 30 minuta. Dwyane wade dodao je 22 poena, dok je Chris Bosh postigao 16 poena i dodao 12 skokova. U redovima poražene momčadi Kyrie Irving je imao najbolji učinak sa 17 poena.

Dallas Mavericks - Philadelphia 76ers

Dirk Nowitzki imao je učinak od 28 poena i 12 skokova, te tako je vodio Dallas Maverickse do pobjede nad Philadelphia 76ers od 82:75 u Wells Fargo Centru. U šestoj pobjedi Mavericksa Dominique Jones postigao je 12 poena, a VInce Carter deset.

Nikola Vučević imao je učinak karijere sa 16 poena, dok je Thaddeus Young postigao 14, a Lou Williams 12 poena za 76erse, koji su izgubili treću utakmicu u nizu na domaćem terenu.

New York Knicks - New Orleans Hornets

New York Knicksi izgubili su u Madison Square Gardenu od New Orleansa sa 89:85. Lin, novopečena NBA zvijezda, postigao je 26 poena, ali izgubio je čak devet lopti, te zbog toga bio je najveći uzrok porazu Knicksa. Trevor Ariza postigao je 25 koševa, dok je Amare Stoudemire ubacio jedan više i zabilježio 12 skokova.

Memphis Grizzlies - Denver Nuggets

Dante Cunningham svojim košem 0.2 sekunde prije kraja utakmice, donio je pobjedu Mamphis Grizzliesima nad Denver Nuggetsima od 103:102. U redovima Grizzliesa šest igrača imalo je dvocifren broj poena, dok kod Nuggetsa nisu igrala dva startera.

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakersi postigli su tek četvrti put ove sezone preko 100 koševa i došli do pobjede nad Phoenix Sunsima od 111:99. Lakerse do pobjede vodio je Kobe Bryant koji je postigao 36 koševa, do čega pola je ubacio u trećoj četvrtini.

NBA liga, petak:

Orlando - Milwaukee 94-85 (Howard 26k, 20s, Anderson 23k, 9s / Delfino 16k)
Houston - Minnesota 98-111 (Parson 18k / Love 33k, 17s, Peković 30k, 12s)
Toronto - Charlotte 91-98 (DeRozan 24k / Williams 22k, Maggette 16k)
Detroit - Sacramento 114-108 (Stuckey 36k, Knight 23k, 10a / Cousins 26k, 15s)
Cleveland - Miami 87-111 (Irving 17k / James 28k, Wade 22k)
Philadelphia - Dallas 75-82 (Vučević 16k / Nowitzki 28k, 12s, Jones 12k)
New York - New Orleans 85-89 (Stoudemire 26k, 12s / Ariza 25k, 8s, Belinelli 17k)
Memphis - Denver 103-102 (Gay 20k, 8s, Mayo 17k / Brewer 26k)
Oklahoma City - Golden State 110-87 (Harden 25k, Durant 23k, 10s / Lee 23k)
Utah - Washington 114-110 (Jefferson 34k, 12s, Millsap 14k, 12s / Wall 24k)
LA Lakers - Phoenix 111-99 (Bryant 36k, 9s, Bynum 17k, 14s / Gortat 21k, 16s)